Alternatywy dla cukru przy produkcji niskokalorycznych wyrobów cukierniczych

łyżeczka cukru

Spożywanie zbyt dużej ilości cukru jest szkodliwe dla organizmu. Pojawia się nadwaga, która generuje liczne schorzenia uniemożliwiające sprawne, codzienne funkcjonowanie. Jednak co zrobić, jeśli lubimy sięgnąć po batonika, kolorowe soki, czy napoje? Całkowicie z nich zrezygnować? Nic bardziej mylnego! Warto postawić na zdrowe, niskokaloryczne wyroby, w których stosowana jest alternatywa dla tradycyjnego cukru.

Stewia – zdrowy zamienniki cukru do ciast i nie tylko

Każdy z nas lubi od czasu do czasu sięgnąć po coś słodkiego. Jednak spożywanie nadmiaru cukru może prowadzić do dolegliwości, które negatywnie wpłyną na sprawne funkcjonowanie organizmu. Jednak na rynku istnieją, które nie wpływają na zmianę smaku słodkich produktów, a sprawiają, że są one mniej kalorycznej. Jednym z często wykorzystywanych substancji słodzących jest stewia – roślina oryginalnie występująca w Ameryce Południowej. Jest kilkaset razy słodsza niż cukier, a przy tym nie podnosi poziomu glukozy we krwi. Można ją używać do wypieków, ale także do słodzenia napojów i dżemów.

Ksylitol, czyli cukier brzozowy

Ksylitol to kolejny, popularny zamiennik tradycyjnego cukru, który można stosować do słodzenia wypieków. Pozyskiwany jest z kory brzozowej. Ksylitol ma działanie antybakteryjne i bakteriobójcze, wzmacnia odporność oraz wspomaga przyswajanie wapnia, przez co polecany jest osobom cierpiącym na osteoporozę. Na opakowaniach oznaczany jest symbolem E967, dzięki czemu łatwo poznać, czy dany produkt jest niskokaloryczny, czy też nie.

Erytrytol – najzdrowszy cukier?

Erytrytol to bezbarwna substancja, która doskonale rozpuszcza się w wodzie, a jej smak jest niemal w 80% zbliżony do tradycyjnego, białego cukru. Ma on zerową wartość energetyczną i nie zawiera kalorii. W przemyśle spożywczym erytrytol jest oznaczany symbolem E968 i dodawany jest do produkcji wyrobów cukierniczych, piekarniczych oraz przetworów.

Free valuation

What products are you interested in?
What quantities are you interested in?

Bezpłatna wycena

Jakimi produktami jesteś zainteresowany/a?
Jakimi ilościami jesteś zainteresowany/a?