Aminokwasy jako podstawowy budulec masy mięśniowej

aminokwasy

Aminokwasy stanowią źródło energii, przyczyniają się do prawidłowego wzrostu tkanek i komórek oraz powodują lepszą przemianę tłuszczów, oraz węglowodanów. Dedykowane są nie tylko sportowcom, lecz również osobom, prowadzącym aktywny tryb życia. Wchodzą w skład napojów i odżywek, a ich działanie zależy od ich rodzaju. Więcej o aminokwasach w naszym wpisie.

Czym są aminokwasy?

Z aminokwasów, czyli organicznych związków chemicznych, zbudowane są białka w ludzkim organizmie. Część aminokwasów organizm wytwarza samodzielnie, część należy mu dostarczyć razem z pożywieniem. Składniki białek są bardzo ważne; regulują gospodarkę hormonalną oraz produkcję płynów ustrojowych i wspomagają regenerację komórek. Odpowiadają za trawienie węglowodanów oraz tłuszczów. Ich suplementacja jest szczególnie wskazana sportowcom; aminokwasy w trakcie wysiłku fizycznego bowiem stają się budulcem dla mięśni. Stąd tak duża popularność oferowanych przez nas aminokwasów do odżywek.

Jakie funkcje pełnią poszczególne aminokwasy?

Aminokwasy to zatem zbiorcza nazwa na związki, będące budulcem białek w organizmie. Mają zróżnicowane właściwości, zależne od ich rodzaju. Do najczęściej występujących aminokwasów należą między innymi:

  • tauryna,
  • L-walina,
  • kreatyna,
  • AAKG.

Tauryna znacząco reguluje pracę organizmu, między innymi uczestnicząc w efektywnym budowaniu tkanki mięśniowej, ułatwia też regenerację po intensywnych treningach. Ponadto tauryna pomaga w chudnięciu oraz obniżeniu złego cholesterolu. Jej suplementacja jest polecana weganom oraz wegetarianom ze względu na niedobory tego aminokwasu w dietach bazujących na produktach roślinnych. L-walina wspiera odporność organizmu oraz układ nerwowy. Chroni i regeneruje mięśnie oraz wpływa na ich rozwój.  Kreatyna wpływa pozytywnie na przepływ energii w tkance mięśniowej, wspomaga gojenie się ran oraz regenerację uszkodzonych mięśni, ma wpływ na przyrost masy mięśniowej poprzez podwyższenie uwodnienia komórek mięśniowych. AAKG z kolei hamuje rozkład białek, co prowadzi do zwiększenia masy oraz siły mięśni. W naszej ofercie znajdą Państwo także glutaminę, poprawiającą funkcjonowanie jelit, mózgu i nerek oraz tyrozynę, polecaną zwłaszcza osobom narażonym na przewlekły stres i przemęczonym.

Free valuation

What products are you interested in?
What quantities are you interested in?

Bezpłatna wycena

Jakimi produktami jesteś zainteresowany/a?
Jakimi ilościami jesteś zainteresowany/a?