Co zaliczamy do naturalnych surowców spożywczych?

sproszkowana soja

Produkcja wyrobów spożywczych nie jest możliwa bez różnego rodzaju dodatków. Ich zadaniem jest polepszenie właściwości towarów, na przykład przyswajalności lub wartości odżywczej. W światowym rynku ogromne znaczenie ma wykorzystanie naturalnych surowców spożywczych.

Naturalne surowce spożywcze to takie, które występują w pożywieniu naturalnie, bez konieczności użycia innych, zewnętrznych substancji. Nie trzeba ich przetwarzać ani utrwalać. Również sposób pozyskiwania takich surowców jest w pełni naturalny. Najczęściej wyróżnia się wśród nich produkty roślinne oraz zwierzęce. Pierwsze z nich to przede wszystkim warzywa owoce i zboża, ale również przyprawy i oleje. Do naturalnych surowców zalicza się mięso, mleko, jaja lub miód. Większe znaczenie niż wymienione produkty mają jednak składniki, które można z nich pozyskać. Ich przykłady to:

  • surowce sojowe,
  • substancje słodzące,
  • błonnik,
  • sole,
  • witaminy,
  • składniki mineralne.

Naturalne surowce dla przemysłu spożywczego, proponowane przez naszą firmę, są znakomitą alternatywą dla tych, którzy dbają o najwyższą jakość kupowanych produktów. Ich pozyskiwanie przebiega z zachowaniem norm i wytycznych, które gwarantują, że surowiec nie traci swoich naturalnych właściwości.

W jakich branżach wykorzystuje się naturalne surowce spożywcze?

Naturalne surowce spożywcze stanowią jedne z najczęściej wykorzystywanych dodatków funkcjonalnych do żywności. Ich zadaniem jest poprawa właściwości produktu, przede wszystkim przedłużenie świeżości i przydatności do spożycia. Mogą również sprawiać, że produkt staje się całkowicie bezpieczny dla organizmu człowieka. Wiele naturalnych surowców spożywczych poprawia walory smakowe i właściwości odżywcze wyrobu.

Tego typu dodatki funkcjonalne często wykorzystuje się w przemyśle spożywczym oraz branży cukierniczej. Szczególnie popularne są tu substancje słodzące lub błonnik, który poprawia perystaltykę jelit. Kolejnym zastosowaniem naturalnych surowców spożywczych jest produkcja suplementów diety, które mają uzupełnić niedobory niektórych substancji. Dodatki funkcjonalne wykorzystuje się również w produkcji odżywek i preparatów dla sportowców.

Free valuation

What products are you interested in?
What quantities are you interested in?

Bezpłatna wycena

Jakimi produktami jesteś zainteresowany/a?
Jakimi ilościami jesteś zainteresowany/a?