Cytrynian magnezu jako suplement wyrównujący deficyty magnezu w organizmie

Cytrynian magnezu

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków, który spełnia w naszym organizmie wiele różnorodnych funkcji. Jego niedobory mogą dać się nam mocno we znaki, powodując między innymi takie dolegliwości jak: bezsenność, drażliwość, zawroty i bóle głowy, stany lękowe, ogólne osłabienie, a nawet depresję. Jeżeli brakuje nam magnezu, możemy u siebie również zaobserwować nadmierne wypadanie włosów i łamliwość paznokci. Za jego niedobory może odpowiadać wiele czynników takich jak: nadużywanie alkoholu, regularne picie kawy, która wypłukuje magnez z naszego organizmu, przyjmowanie leków moczopędnych, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, nieprawidłowa dieta, nadmierny stres, zmniejszone wchłanianie magnezu spowodowane przewlekłymi biegunkami lub zbyt małym stężeniem potasu w surowicy. Współczesny styl życia większości ludzi sprzyja powstawaniu deficytów tego cennego pierwiastka. Suplementacja magnezu jest więc w dzisiejszych czasach niezwykle istotna, jeśli zależy nam na zachowaniu dobrej kondycji i zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Czym jest cytrynian magnezu?

Cytrynian magnezu jest to organiczny związek chemiczny z grupy cytrynianów, który stanowi rewelacyjne źródło magnezu. To połączenie soli kwasu cytrynowego z magnezem. Taka kombinacja sprawia, że doskonale się wchłania. Związek ten jest jednym z najistotniejszych (obok potasu) kationów wewnątrzkomórkowych, które są koniecznym elementem syntezy oraz wykorzystania wiązań ATP i GTP. Jest także odpowiedzialny za prawidłowe działanie około 300 enzymów przemiany węglowodanowej, tłuszczowej i białkowej oraz związków nukleinowych, a także za transport międzybłonowy poszczególnych cząsteczek. Suplementacja cytrynianu magnezu daje wspaniałe efekty, ponieważ jest to związek organiczny, którego sole są dobrze rozpuszczalne i tolerowane przez organizm ludzki. Zaleca się stosowanie preparatów zawierających ten związek u ludzi, których układ pokarmowy funkcjonuje prawidłowo. 

Jakie właściwości ma cytrynian magnezu i jak wpływa na nasz organizm?

Cytrynian magnezu ma bardzo dużo korzystnych dla naszego organizmu właściwości:

• Wspomaga budowę kości, stawów, skóry, mięśni i nerwów.

• Skuteczne zapobieganie bolesnym skurczom mięśni, ponieważ reguluje ich napięcie, dzięki czemu można bez obaw uczestniczyć w treningach sportowych.

• Poprawia jakość snu.

• Wspomaga procesy myślenia i kojarzenia, dlatego zaleca się jego suplementację seniorom, uczniom, studentom oraz osobom pracującym umysłowo.

• Działa uspokajająco, ponieważ zmniejsza nadpobudliwość komórek nerwowych.

• Wzmacnia odporność naszego organizmu.

Free valuation

What products are you interested in?
What quantities are you interested in?

Bezpłatna wycena

Jakimi produktami jesteś zainteresowany/a?
Jakimi ilościami jesteś zainteresowany/a?