Jakie składniki są kluczowe dla działania diety ketogenicznej?

plastikowa łyżka w białym proszku

Dieta ketogeniczna jest niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa. Zalecana jest przy odchudzaniu, ale trzeba zachować umiar, bo może być niebezpieczna. Zanim zaczniemy ją stosować, powinniśmy przede wszystkim zbadać mocz, morfologię i poziom glukozy. Koniecznie skonsultujmy z dietetykiem, czy możemy ją wprowadzić.

Jakie składniki są kluczowe dla działania diety ketogenicznej?

Zanim postanowimy stosować dietę ketogeniczną, powinniśmy skonsultować to z dietetykiem, ponieważ wiąże się ona ze spożywaniem tłuszczów oraz ograniczeniem węglowodanów. Dozwolone są warzywa i owoce, natomiast produkty z zawartością białka, powinny zostać ograniczone. Dieta ketogeniczna składa się z takich produktów, jak: drób, wieprzowina, wołowina, dziczyzna; mleko, śmietana; ryby, tłuszcze roślinne i odzwierzęce; warzywa i owoce oraz nasiona. Zalecane jest spożywanie wody. Natomiast kawę i herbatę możemy pić, ale bez cukru, ponieważ zawarty w nim erytrytol jest szkodliwy dla zdrowia. W diecie należy unikać również sukralozy, która jest zamiennikiem cukru.

Co warto wprowadzić do diety ketogenicznej?

W diecie ketogenicznej powinniśmy stosować białka serwatkowe, które są jednym z pełnowartościowych źródeł białka, a do tego używanych w produkcji suplementów diet. Zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy, które potrzebne są prawidłowej regeneracji. Wybierane są najczęściej przez osoby uprawiające sporty. Dostępne są w Ilkow Trade i dystrybutora surowców spożywczych. Wskazany jest w tego rodzaju diecie również olej MCT w płynie oraz w proszku. Płynny jest stosowany między innymi do produkcji odżywek dla sportowców, natomiast sproszkowany zalecany jest szczególnie dla osób będących na diecie ketogenicznej. Firma oferuje również Cytrynian magnezu oraz wiele innych wartościowych dla zdrowia produktów.

Free valuation

What products are you interested in?
What quantities are you interested in?

Bezpłatna wycena

Jakimi produktami jesteś zainteresowany/a?
Jakimi ilościami jesteś zainteresowany/a?